Mali Maratończycy, czyli Rozbiegamy Dobczyckie Dzieci

,,Mali Maratończycy” to radosny. pełny życia i energii projekt! Został stworzony przez naszą grupę, aby dzieci mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu oraz zaszczepić się pasją do biegania. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby żaden uczestnik projektu nie nudził się w ciągu dwóch miesięcy trwania zajęć o różnej tematyce: byliśmy na basenie, dowiedzieliśmy się jak się prawidłowo i zdrowo odżywiać, nauczyliśmy się prawidłowo rozciągać po treningu, odbyliśmy ciekawe treningi ze znanymi sportowcami tj. Adam Czerwiński czy Ewa Majer.

Finałem całego projektu był Bieg zorganizowany z myślą o uczestnikach projektu oraz wszystkich chętnych dzieciach. Pokazaliśmy małym biegaczom jak to wygląda naprawdę- to oni byli najważniejsi! Odbierali swoje pakiety, przypinali numery startowe, a potem ustawili się na linii startu i odliczali, by w kategoriach wiekowych wyruszyć w drogę do mety pokonując po drodze swoje słabości i dając z siebie wszystkie siły!

Cel został osiągnięty, bo udało się nam rozbiegać aż 120 Dobczyckich dzieci! Mamy nadzieję, że każdy zawodnik poczuł dawkę sportowych emocji, a każdy Mały Maratończyk na długo zapamięta nasze wspólne treningowe wtorki i nie zapomni o tej naszej wspólnej, biegowej przygodzie.

 

Aktualności

Zobacz więcej

Informacje przed VI Mini Festiwalem Biegowym o „Złotą Kózkę” 

11.06.2024

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Blog

Zobacz więcej

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Czytaj dalej

Wicemistrz w skarpetkach i puchar w przedszkolu

08.10.2018

6 października w bliskiej nam Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbyły po raz pierwszy zawody pn. Run Salt Cup w ramach których przeprowadzono Puchar Polski Dzieci w biegach na dystansach od 60 m do 1 km oraz I Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 100 metrów. Nie mogło zabraknąć rodziny Rozbieganych i to w dosłownym znaczeniu!

Czytaj dalej

38

osób w RD

Czwartek 19:30

dniem wspólnych biegów

5 Koron

maratonów

6

zorganizowane wydarzenia