Sportowe wyzwanie: Five Sport Challenge Dobczyce

Zapraszamy do naszego projektu, który umili Wam ten trudny jesienny czas. Wiecie dobrze, że kochamy biegać, ale kochamy także sport w jego wielu wymiarach. Złożyliśmy w całość mniej biegowe umiejętności członków naszej grupy i…tak oto powstał projekt „5 Sport Challenge” realizowany w ramach projektu Działaj Lokalnie przy wsparciu Gmina i Miasto Dobczyc.  Dzięki projektowi poznacie bliżej pięciu znakomitych sportowców z naszej gminy. Będzie to okazja do poszerzenia wiedzy na temat pięciu dyscyplin, które reprezentują.

Poznacie z innej perspektywy olimpijkę, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski Agnieszkę Yarokhau, mistrza Europy i Mistrza Polski oraz finalistę Ninja Warrior Polska Sebastiana Kasprzyka, medalistę mistrzostw Polski i wychowawcę wielu medalistów w judo – Waldemara Kowalskiego, medalistkę mistrzostw Polski i osobę zakochaną w gimnastyce artystycznej – Tatianę Krupowicz. Oprócz czterech wywiadów zobaczycie także materiał o triathloniście i biegaczu Tomaszu Lichoniu, który pokazuje że sport można łączyć na co dzień z pracą, życiem rodzinnym, o tym że to pasją można zarażać młode pokolenia, sąsiadów, najbliższych. „5 Sport Challenge” to także pięć wyzwań dla Was. Wkrótce pierwsze materiały! Nie możemy się doczekać aż je Wam pokażemy!

ROZMOWA Z AGNIESZKĄ YAROKHAU: LINK 

ROZMOWĄ Z WALDEMAREM KOWALSKIM: LINK

ROZMOWA Z TATIANĄ KRUPOWICZ: LINK

ROZMOWA Z SEBASTIANEM KASPRZYKIEM: LINK

Wszystkie rozmowy można także odsłuchać w podcaście na profilu ROZBIEGANE DOBCZYCE  Sound Cloud.

 

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS oraz Gmina i Miasto Dobczyce. Projekt realizuje stowarzyszenie Rozbiegane Dobczyce.

Aktualności

Zobacz więcej

Widzimy się 16 czerwca 2024

25.01.2024

Kółka dla Orkiestry 2024

04.01.2024

Blog

Zobacz więcej

Wicemistrz w skarpetkach i puchar w przedszkolu

08.10.2018

6 października w bliskiej nam Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbyły po raz pierwszy zawody pn. Run Salt Cup w ramach których przeprowadzono Puchar Polski Dzieci w biegach na dystansach od 60 m do 1 km oraz I Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 100 metrów. Nie mogło zabraknąć rodziny Rozbieganych i to w dosłownym znaczeniu!

Czytaj dalej

Berlińskie trzy marzenia

23.09.2018

Jedno marzenie spełnione. Start w jednym z sześciu najważniejszych, największych maratonów świata. Cudowne przeżycie, które pozostanie we mnie na zawsze. 44 tysiące biegaczy z całego świata, większość z nich to szczęśliwie wylosowani. I ja wśród nich. Drugie marzenie musi poczekać, mimo ogromnej pracy jaką włożyłem w przygotowanie. A trzecie marzenie się pojawiło. Wierzę, że wszystko dzieje się nie bez przyczyny. To mój wpis nie tylko o bieganiu…

Czytaj dalej

38

osób w RD

Czwartek 19:30

dniem wspólnych biegów

5 Koron

maratonów

6

zorganizowane wydarzenia