Świętowaliśmy 5-lecie

5 LAT ROZBIEGANYCH DOBCZYC!
24 stycznia 2021 roku…Może byłaby zabawa na sali do białego rana, piękne kreacje, atrakcyjny program, smaczne dania… bo tak, co roku obchodziliśmy swoje urodziny, traktując je jako ważny dzień i okazję do wspólnotowej radości. Nie było, podobnie, jak nie było ostatnio biegów, nie możemy się spotykać na zawodach w większym gronie zaprzyjaźnionych ludzi, klubów. Można założyć ręce i nie robić nic, mówiąc „ale byłoby fajnie”, „kiedyś to było”. My jednak zechcieliśmy świętować swoje pięciolecie, w gronie w którym spotykamy się na treningach grupowych, na świeżym powietrzu, bezpiecznie. W Dobczyckim Parku Miejskim większość z nas, która mogła dotrzeć na spotkanie, przebiegła dziś symboliczne 5 km. Po nich było spotkanie przy ognisku, piękny tort przygotowany przez naszą biegaczkę Kingę Wojtycę. Nasze pięć lat to okazja do radości, ale także małych podsumowań. Tak jak powiedział odwiedzający nas na spotkaniu Pan Burmistrz Tomasz Suś „wpłynęliśmy pięknie na kulturę życia w Dobczycach i daliśmy dobry przykład wielu osobom, które zaczęły żyć aktywnie”. To nas bardzo cieszy!
Dziękujemy WSZYSTKIM za okazane nam na wiele sposobów wsparcie w ciągu tych lat! Dzięki niemu rozbiegaliśmy siebie, nasze rodziny, ludzi wokół. Chcemy dalej ten „żółty” optymizm nieść przez swoją obecność i aktywność do mieszkańców naszego miasta, a nawet dalej. A poniżej krótkie podsumowanie naszych największych działań.
Przez te 5 lat w organizowanych przez nas biegach (sześciu, w tym trzy Mini Festiwale Biegowe „O złotą kózkę”) wzięło udział 3063 osoby, co jak na nasze małe miasto jest świetnym wynikiem – gdyby spojrzeć statystycznie, to prawie połowa miasta! Zorganizowaliśmy ponad 250 otwartych treningów (obecnie spotykamy się zawsze w czwartki o 19:30 przy ul. Szkolnej na parkingu). Zrealizowaliśmy kilka projektów, na które uzyskaliśmy kilkudziesięciotysięczne wsparcie m.in. z urzędu Gminy i Miasta Dobczyce, Urzędu Marszałkowskiego, programu Działaj Lokalnie czy FIO Małopolska Lokalnie. Niejednokrotnie pomagaliśmy w Biegu Wielkich Serc i innych biegach, angażowaliśmy się w mniejsze i większe inicjatywy sportowe, ale także kulturalne, biorąc udział we wspólnym kolędowaniu, czy nagraniu filmu itp.
Biegamy dalej, bo bieganie jest jak lekarstwo na wiele trudności, z którymi się wszyscy mierzymy. Wiemy, że to dodatek do życia, ale czy wyobrażacie sobie np. potrawy bez przypraw, które nadają im większy smak…
NASZE MAŁE PODSUMOWANIE
2016
25 stycznia powstaje grupa ROZBIEGANE DOBCZYCE, niecały miesiąc później po raz pierwszy startujemy w pierwszym biegu (Bieg Walentynkowy w Krakowie). Dziś tych biegów pod szyldem „żółto-czarnym” mamy setki w kraju i poza granicami.
Kwiecień-maj realizujemy projekt „Mali Maratończycy, czyli rozbiegamy dobczyckie dzieci”, organizujemy pierwszy bieg dla 120 dzieci, a wcześniej cykl 8 spotkań i treningów dla dzieci
31 grudnia – wygrywamy Krakowski Bieg Sylwestrowy w kategorii najlepiej przebrana drużyna i największa grupowa frekwencja „Plemię Rozbiegane Dobczyce”
2017
5 lutego organizujemy charytatywny bieg „Piątka dla Patryka”, w ekstremalnych warunkach, w ekspresowym tempie. W dystansie sklasyfikowano 617 osób, biegaliśmy na tzw. „starej giełdzie”. Zebraliśmy dla Patryka ponad 20 tys. złotych!
Maj – na świecie pojawia się eRDuś, nasza maskotka, która towarzyszy nam do dzisiaj
4 czerwca – I edycja Mini Festiwalu Biegowego „O złota kózkę” – startuje 520 osób
31 grudnia – 3. miejsce w Krakowskim Biegu Sylwestrowy w kategorii najlepiej przebrana drużyna „Rozbiegany Stadion Dobczyce”
2018
3 czerwca – II edycja Mini Festiwalu Biegowego „O złota kózkę” – startuje 765 osób
8 lipca – współorganizujemy z Urzędem Marszałkowskim „Bieg o czyste powietrze” – wystartowało 167 dzieci
31 grudnia – 3. miejsce w Krakowskim Biegu Sylwestrowy w kategorii najlepiej przebrana drużyna
2019
4 czerwca – III edycja Mini Festiwalu Biegowego „O złota kózkę” – startują 874 osoby
6.10 – współorganizujemy z Adam Czerwiński Team imprezę charytatywną „400 m dla Patryka” w Wieliczce
Tomasz Kupiec nagrodzony w dziedzinie sportu przez Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Tomasza Susia
2020
Październik-Listopad – realizujemy projekt pt.: „Sportowe wyzwanie: Five Sport Challenge Dobczyce”, nagrywając cztery wywiady i jeden spot z dobczyckimi sportowcami
2021
24 stycznia – świętujemy w Dobczyckim Parku Miejskim 5-lecie i biegamy 5 kilometrów

Aktualności

Zobacz więcej

Widzimy się 16 czerwca 2024

25.01.2024

Kółka dla Orkiestry 2024

04.01.2024

Blog

Zobacz więcej

Wicemistrz w skarpetkach i puchar w przedszkolu

08.10.2018

6 października w bliskiej nam Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbyły po raz pierwszy zawody pn. Run Salt Cup w ramach których przeprowadzono Puchar Polski Dzieci w biegach na dystansach od 60 m do 1 km oraz I Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 100 metrów. Nie mogło zabraknąć rodziny Rozbieganych i to w dosłownym znaczeniu!

Czytaj dalej

Berlińskie trzy marzenia

23.09.2018

Jedno marzenie spełnione. Start w jednym z sześciu najważniejszych, największych maratonów świata. Cudowne przeżycie, które pozostanie we mnie na zawsze. 44 tysiące biegaczy z całego świata, większość z nich to szczęśliwie wylosowani. I ja wśród nich. Drugie marzenie musi poczekać, mimo ogromnej pracy jaką włożyłem w przygotowanie. A trzecie marzenie się pojawiło. Wierzę, że wszystko dzieje się nie bez przyczyny. To mój wpis nie tylko o bieganiu…

Czytaj dalej

38

osób w RD

Czwartek 19:30

dniem wspólnych biegów

5 Koron

maratonów

6

zorganizowane wydarzenia