Biegi dla dzieci – ważne informacje

Pomału prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące naszego III Rodzinnego Mini Festiwalu Biegowego „O złotą kózkę”, który już taki mini nie jest. Na starcie biegów dla dzieci widnieje 575 osób! Dziś niezbędnik kózkowego biegacza w kategorii Biegów dla dzieci.

?Dzieci wystartują na następujących dystansach:
• Dzieci do 5 lat: 100 metrów
• Dzieci 6-7 lat: 200 metrów
• Dzieci 8-9 lat: 400 metrów
• Dzieci 10-11 lat: 600 metrów
• Dzieci 12-13 lat: 800 metrów
Starty rozpoczną się o godz. 14. Najpóźniej do 13:30 należy odebrać pakiety w Biurze Zawodów (hol szkoły w RCOS Regionalne Centrum Oświatowo – Sportowe w Dobczycach, ul. Szkolna 43). Prosimy nie zostawiać odbioru pakietu na ostatnią chwilę, by uniknąć stresu i spokojnie stanąć na stracie.

?Proszę pamiętać, że dziecko przydzielone jest do kategorii wg roczników i nie ma znaczenia konkretna data dzienna ale rok urodzenia.

?Biuro Zawodów czynne będzie od godz. 10:30. Biegi dla dzieci wystartują o 14, dlatego bardzo ważne jest to by pakiet odebrać jak najwcześniej, jednak nie później niż o 13:30. W pakiecie znajdzie się przede wszystkim numer startowy, który należy przypiąć na koszulce. Na numerze znajduje się specjalny chip, który pozwoli zmierzyć wszystkim dzieciom czas. Do Biura Zawodów należy udać się z dokumentem poświadczającym wiek dziecka.

?Po rozgrzewce dzieci, które startują w biegach przejdą do strefy, gdzie będą oczekiwały na start w swojej kategorii. Z uwagi na dużą liczbę dzieci w niektórych kategoriach dzieci będą startowały w seriach. Na linię startu dzieci przeprowadzane będą przez wolontariuszy, a w samej strefie zostaną podzieleni na swoje kategorie. Osobno startować będą dziewczynki, a osobno chłopcy.

?Dekoracja miejsc 1-4 w każdej kategorii (osobno dziewczynki, osobno chłopcy) odbędzie się tuż po zakończeniu ostatnich biegów dla dzieci.

?Bardzo prosimy o ostrożność, wsłuchiwanie się w polecenia organizatorów byśmy mogli sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie przeprowadzić zawody. Prosimy rodziców, by nie wchodzili na trasę biegów dzieci. Ważne jest także bezpieczeństwo na mecie, by dać miejsce i komfort dzieciom, które wbiegać będą na metę. Dopuszczamy pomoc rodziców tylko w najniższej kategorii od 0 do 5 lat (oczywiście pomoc z rozsądkiem – tatuś z dzieckiem na rękach nie może zająć miejsca na podium ?

?Od 12:00 do 16:00 funkcjonowała będzie Kózkowa Strefa Atrakcji – będą bezpłatne zjeżdżalnie, malowanie twarzy, taniec dzieci z grupy Tańca nowoczesnego Mgokis Dobczyce, skręcenie balonów, animacje, malowanie twarzy. Będzie także specjalna ścianka do robienia zdjęć. Czekają nas fantastyczne emocje! Animacje, jak i rozgrzewkę do biegu dzieci przeprowadzi grupa Centrum Aktywnego Rozwoju.

Aktualności

Zobacz więcej

Informacje przed VI Mini Festiwalem Biegowym o „Złotą Kózkę” 

11.06.2024

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Blog

Zobacz więcej

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Czytaj dalej

Wicemistrz w skarpetkach i puchar w przedszkolu

08.10.2018

6 października w bliskiej nam Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbyły po raz pierwszy zawody pn. Run Salt Cup w ramach których przeprowadzono Puchar Polski Dzieci w biegach na dystansach od 60 m do 1 km oraz I Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 100 metrów. Nie mogło zabraknąć rodziny Rozbieganych i to w dosłownym znaczeniu!

Czytaj dalej

38

osób w RD

Czwartek 19:30

dniem wspólnych biegów

5 Koron

maratonów

6

zorganizowane wydarzenia