Raz Kozie Bieg czyli Rodzinny Mini Festiwal Biegowy „O złotą kózkę”

Rodzinny Mini Festiwal Biegowy „O złotą kózkę” który zorganizowaliśmy 4 czerwca 2017 r. pewnie jeszcze długo będzie wywoływał w uczestnikach, organizatorach, kibicach wiele wzruszeń. Dla nas, jako grupy biegowej była to bardzo ważna impreza biegowa, bo chcieliśmy pokazać przede wszystkim lokalnej społeczności, ale nie tylko, że bieganie może być wspaniała zabawą, że zdrowa rywalizacja, wylane litry potu, aktywność fizyczna potrafi dać dużo radości. Czy nam się to udało, czy nasz festiwal biegowy jest dla Was miłym wspomnieniem to już musicie sami osądzić. Wierzymy, że tak.

Chcieliśmy, żeby było to prawdziwe święto biegania, dlatego tak wiele razy używaliśmy słowa „PROSZĘ”. Na nasze prośby o zaangażowanie odpowiedziało wiele firm, instytucji, organizacji. Za każdą z nich stał człowiek, stali ludzie którzy również są zwycięzcami naszego Festiwalu. Teraz my mówimy: „DZIĘKUJĘ”. Mówimy to w imieniu organizatorów, a także wszystkich tych, którym niedzielny dzień sprawił tyle radości.

Nikt by nie pobiegł gdyby nie było biegaczy, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski, nie byłoby biegów dzieci gdyby nie rodzice, którzy mimo upałów przyprowadzili swoje dzieci na start biegów. To Wy wszyscy tworzyliście ten Festiwal. Bardzo się cieszyliśmy Waszą tak liczną obecnością!

Nie rywalizowalibyśmy o „O złotą kózkę” gdyby nie ogromny sztab ludzi organizujących i zabezpieczających imprezę. Po raz kolejny spotykamy się z ogromną życzliwością straży pożarnej – na ręce Kazimierza Płatka (Komendant Miejsko-Gminny OSP Dobczyce) składamy podziękowania dla wszystkich strażaków z naszej gminy, a także strażaków z OSP Raciechowice. Mieliśmy także licznych wolontariuszy, których nie sposób wszystkich wymienić – byli to m. in. uczniowie Zespołu Szkół w Dobczycach. Wspomagali nas również wolontariusze, ratownicy z Malta Służba Medyczna oddział Myślenice i funkcjonariusze Policji.

Rangę biegu podnosiła jak zawsze siedziba biura zawodów i jego zaplecze organizacyjne przy Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym. Za serdeczność i otwartość w przyjęciu nas dziękujemy dyrektorowi Andrzejowi Topie z Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach. Biegacze mieli również gdzie zaparkować dzięki uprzejmości Zespołu Szkół w Dobczycach. Żeby przeprowadzić zawody potrzebna była ogromna ilość różnego rodzaju sprzętu typowego dla organizacji imprez biegowych – tu mogliśmy liczyć na KKB Dystans z Pawłem Żyłą na czele, sprzęt użyczyła także Raba Dobczyce. Zaplecze biurowo-logistyczne zaoferowała nam Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach. Rozgrzewkę poprowadziła niezastąpiona Sylwia Nosal- Trener Personalny/ Instruktor fitness

Gdy wpadliśmy na pomysł biegu otrzymaliśmy przychylność i po założeniu stowarzyszenia wystartowaliśmy w konkursie, gdzie otrzymaliśmy dotację Gminy i Miasta Dobczyce. Duże finansowe wsparcie ofiarował nam również Kalejdoskop partnerstwa. Wielką niespodzianką było dla nas, gdy w kilka dni po ogłoszeniu, że organizujemy Festiwal otrzymaliśmy telefon od firmy „ANIMEX”, która zadeklarowała chęć wsparcia świetnie zapowiadającej się imprezy. Dzięki niej tak wspaniale wyglądały biegi dla dzieci. Wszyscy zachwycaliśmy się eRDusiem – naszą maskotką klubową. Narodził się on dla naszej grupy, dzięki projektowi napisanemu przez dwóch członków naszej grupy w ramach programu Działaj Lokalnie (projekt pt. „Biegowe Przedszkole”).

Po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie od wielu firm – Betoniarnia Marbud, Lenart&Synowie, Panorama Sport i Bajer Sport Centrum Turystyki Aktywnej. Wiele firm przekazało także materiały promocyjne do pakietów i nagrody rzeczowe. Wśród nich musimy wymienić: Rucola Caffe, Market Jan (sklep internetowy), Ferro, KNS Okna – Śląska Fabryka Okien, HILLTOP Caps, hurtownia „Aga”, Kręgielnia Gdów, Pizzeria Camaro, Negra Sport, Studio kosmetologii mgr Anna Szlachetka, Erkado fabryka drzwi, Femi Sfera, Venus – zakład fryzjerski z Raciechowic, Oriflame. Zabiegi dla pań ufundowała Anna Szlachetka – kosmetolog.

Ciągle jeszcze przeglądamy zdjęcia, oglądamy filmy. Wysoki poziom relacji i zapowiedzi zapewnili nam profesjonalni partnerzy medialni – RePlay (oprawa foto i video ): Kamil Sorocki, Dobczycki Portal Informacyjny DPI, Miesięcznik Tapeta, KAT Dobczyce i miesięcznik powiatowy „Sedno”. Swoją wdzięczność wyrażamy także pracownikom Biura Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce za pomoc w promocji naszej imprezy.

Wyniki:

Bieg główny 5 km

Nordic Walking – 5 km

Biegi dzieci

Dziękujemy wszystkim biegaczom i kibicom. Bez Was ta impreza biegowa nie byłaby tak wspaniała. Przygotowaliśmy dla Was wszystkie dostępne galerie zdjęć i filmy w jednym miejscu.

zdjęcia:

ROZBIEGANE DOBCZYCE – Biegi Dzieci o złotą kózkę

ROZBIEGANE DOBCZYCE – Bieg Główny o Złotą Kózkę-RYNEK

ROZBIEGANE DOBCZYCE – Rodzinny Mini Festiwal Biegowy „O Złotą Kózkę”

ROZBIEGANE DOBCZYCE – Bieg Główny o Złotą Kózkę-dekoracja zwycięzców

KAT DOBCZYCE – RAZ KOZIE BIEG

Miesięcznik tapeta – O złotą kózkę – dobczycki bieg, cz.I: Błonia

Miesięcznik Tapeta – O złotą kózkę – bieg dobczycki, cz. II: na trasie

Dobczycki Portal Informacyjny – FESTIWAL BIEGOWY O ZŁOTĄ KÓZKĘ – DZIECI

Dobczycki Portal Informacyjny – FESTIWAL BIEGOWY O ZŁOTĄ KÓZKĘ – BIEG GŁÓWNY

filmy:

Czas przygotowań 😀 Realizacja klipu: RePlay

Bieg o Złotą Kózkę

Bieg o złotą kózkę – podsumowanie

Aktualności

Zobacz więcej

Informacje przed VI Mini Festiwalem Biegowym o „Złotą Kózkę” 

11.06.2024

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Blog

Zobacz więcej

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Czytaj dalej

Wicemistrz w skarpetkach i puchar w przedszkolu

08.10.2018

6 października w bliskiej nam Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbyły po raz pierwszy zawody pn. Run Salt Cup w ramach których przeprowadzono Puchar Polski Dzieci w biegach na dystansach od 60 m do 1 km oraz I Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 100 metrów. Nie mogło zabraknąć rodziny Rozbieganych i to w dosłownym znaczeniu!

Czytaj dalej

38

osób w RD

Czwartek 19:30

dniem wspólnych biegów

5 Koron

maratonów

6

zorganizowane wydarzenia