Słoneczne rozpoczęcie sezonu

Marzec to miesiąc rozpoczynający sezon startowy. W niedzielę 11 marca grupa 16-stu  naszych Rozbieganych słoneczek stanęła na starcie Biegu Myślenickiego – pierwszego etapu z cyklu Tour de Małopolska, a jeszcze większa ich liczba kibicowała i podawała na trasie wodę. Pogoda dopisała, choć jak na tą porę było troszkę za ciepło.

 

Myślenicki Bieg Uliczny to dla mnie już tradycyjny bieg, którym od trzech lat rozpoczynam sezon startowy.

Zacznijmy od początku: pobudka o 7 rano, następnie spokojne śniadanko – moja niezawodna przed każdym biegiem miseczka mocy 🙂 Później pakowanie rzeczy i dojazd na miejsce, gdzie spotkałam się z grupą. Następnie wspólne zdjęcie i rozgrzewka.    No i nadszedł czas startu. Już od pierwszych metrów słychać było głośny doping ROZBIEGANYCH, który pchał do przodu. Mijały kolejne kilometry, a potem nawrotka po której mijaliśmy się z kolegami, którzy mobilizowali do dalszego biegu i trzymania tempa. Dobiegam do punktu z wodą i znowu słychać było gorący doping. Około 7-go kilometra dał o sobie znać mój bolący od kilku dni piszczel tak, że ścierpła mi stopa i musiałam trochę zwolnić. W głowie miałam tylko jedną myśl- nieważne już z jakim wynikiem, ale żeby tylko dobiec do mety. Na ostatnich metrach zmotywował mnie jeszcze Tomek mówiąc, żebym przyspieszyła, bo nie wyglądam na zmęczoną. No więc pobiegłam szybciej i choć bez zadowalającego mnie czasu, ale z uśmiechem na twarzy dobiegłam do mety.

Pomimo tego, że nie wszystko poszło po mojej myśli ten bieg zostanie w mojej pamięci. Były to moje pierwsze zawody w barwach nowej grupy, która daje mi ogromną motywację i wsparcie. Jeszcze raz dziękuję Wam za doping i te super spędzone chwile ! Jesteście najlepsi!

Kinga Wojtyca

Aktualności

Zobacz więcej

Informacje przed VI Mini Festiwalem Biegowym o „Złotą Kózkę” 

11.06.2024

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Blog

Zobacz więcej

Zmiana statusu stowarzyszenia ROZBIEGANE DOBCZYCE

02.02.2024

Czytaj dalej

Wicemistrz w skarpetkach i puchar w przedszkolu

08.10.2018

6 października w bliskiej nam Wieliczce na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej odbyły po raz pierwszy zawody pn. Run Salt Cup w ramach których przeprowadzono Puchar Polski Dzieci w biegach na dystansach od 60 m do 1 km oraz I Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na 100 metrów. Nie mogło zabraknąć rodziny Rozbieganych i to w dosłownym znaczeniu!

Czytaj dalej

38

osób w RD

Czwartek 19:30

dniem wspólnych biegów

5 Koron

maratonów

6

zorganizowane wydarzenia